eez pubPateicoties Valsts reģionālās attīstības aģēntūras lēmumam par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika" neliela apjoma grantu shēmas ietvaram ir izstrādāti 13 studiju moduļi un 2 kursi e-studiju formā. Projektu realizē LLU studiju centrs un Lauku inženieru fakultāte ar mērķi Uzlabot informācijas pieejamību par klimata pārmaiņu ietekmi un tās mazināšanas rīkiem lauku teritorijās.

Materiālu tematika ir saistīta ar klimata pārmaiņu un lauku teritoriju plānošanu un to pamata mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņu tematiku veicinot informācijas pieejamību par klimata pārmaiņu ietekmi un to mazināšanas iespējām.

 Sadarbībār LLU pasniedzējiem izveidoti 13 studiju moduļi e-studiju formā, kas sākotnēji iepazīstina ar klimata pārmaiņu nozīmi, to ietekmes faktoriem un pamazām pāriet nopietnākām te'mām, kā SEG emisijas, kūtsmēslu apsaimniekošana, teritoriālā plānošana, kā arī sabiedrības iesaiste klimatu pārmaiņu mazināšanā. Šie moduļi paredzēti ingegrēšanai studiju procesā.

Izveidotos 13 e-studiju moduļus var atrast LLU e-studiju vidē: http://estudijas.llu.lv/course/view.php?id=1474

Izstrātās kursu programmas ir izstrādātas jau pieredzējušākām auditorijām, kam ir pamatzināšanas ar klimata pārmaiņu jautājumiem. Vienā gadījumā kurss ir vispārējs par klimata pārmaiņu ietekme lauku teritorijās, bet otrā jau paredzēta praktiska darba realizācija un ekociemata izvede. Izvedotos 2 kursus var atras šeit:

1) Klimata pārmaiņu ietekme lauku teritorijās: http://estudijas.llu.lv/course/view.php?id=1479

2) Teritoriju plānošana klimata pārmaiņu kontekstā: http://estudijas.llu.lv/course/view.php?id=1640

Izveidotajos kursos ir divu veidu resursi - materiāli un aktivitātes. LLU e-studiju darbības principi ļauj nodrošināt publisko piekļuvi tikai materiāliem, ja Jums ir interese darboties arī kursa aktivitātēs - pildīt testus un uzdevumus, tad nepieciešams Jūs reģistrēt LLU e-studiju sistēmā. La reģistrētos, lūgums sūtīt pieprasījumu uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., norādot kursa nosaukumu, vārdu un uzvaŗdu, e-pastu ko izmantot reģistrācijai un personas kodu.