Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina nozaru ministriju, pašvaldību un citu valsts iestāžu, kā arī profesionālo asociāciju, nevalstisko organizāciju, augstāko izglītības iestāžu pārstāvjus pieteikties dalībai interaktīvā seminārā par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības* stratēģiju 2050.gadam. 

Pasākums notiks 2017. gada 10. janvārī Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferenču centrā.

Seminārā VARAM un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvji klātesošos informēs par klimata pārmaiņām Latvijā un pasaulē, oglekļa mazietilpīgu attīstību un Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģiju. Būs iespēja uzzināt, kādas ir populārākās un efektīvākās klimata pārmaiņu ierobežošanas iespējas. Tāpat varēs noskaidrot par Latvijā pieejamajiem finanšu instrumentiem pārejai uz ekonomiku, kas rada minimālas siltumnīcefekta gāzu (SEG), sevišķi oglekļa dioksīda (CO2 ) emisijas. Pārdomāti īstenotai oglekļa mazietilpīgai attīstībai var būt ne vien pozitīva ietekme uz klimatu un vidi, bet arī uz ekonomiku un sociālo jomu.

Plānotas diskusijas par potenciālajiem Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības stratēģijā 2050.gadam iekļaujamajiem rīcības virzieniem un sasniedzamajiem rezultātiem.

Semināra laikā notiks arī diskusijas 5 paralēlās diskusiju grupās par:
      1.    enerģētiku (tajā skaitā – energoresursiem un energoefektivitāti);
      2.    zemes apsaimniekošana (tajā skaitā – lauksaimniecību un mežsaimniecību);
      3.    transportu;
      4.    ilgtspējīga resursu izmantošanu un atkritumu apsaimniekošanu un apjoma samazināšanu;
      5.    pētniecību un inovācijām.   

Tā kā dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots, lūdzam līdz 2017. gada 8. janvārim aizpildīt anketu šajā saitē: http://ieej.lv/oglekla Tāpat lūgums – no vienas institūcijas pasākumu apmeklēt vienai personai.

Oglekļa mazietilpīga attīstība ir Eiropas Savienības klimata politikas un 2015.gada nogalē apstiprinātā Parīzes nolīgumā izvēlētais valstu turpmākās attīstības modelis**.

*Oglekļa mazietilpīga attīstība (low carbon development) jeb OMA – nozīmē pakāpenisku pāreju uz oglekļa mazietilpīgu ekonomiku – ekonomiku, kas rada minimālas siltumnīcefekta gāzu (SEG), sevišķi oglekļa dioksīda (CO2 ), emisijas.
**Parīzes nolīgums ir starpvalstu līgums, kura mērķis ir stiprināt globālo rīcību klimata pārmaiņu novēršanai.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.67026418
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.varam.gov.lv   

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.