eez pubProjekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" (Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002) ietvaros 2016. gada 13. aprīlī, Jelgavā, Valdekas pilī, tika organizēta nosēguma konference, kas bija kā kopsavilkums projektā padarītajiem darbiem, kā arī ideju ģenerēšanas darbnīca turpmākajiem darbiem.

Kopumā konferences mērķa auditorija bija projekta dalībnieki, sadarbības partneri, iesaistītie personāži un citi interesenti, kas bija ieinteresēti klimatu pārmaiņu jautājumu apspriešanā.

Pasākumu atklāja LLU Vides un būvzinātņu fakultātes dekāne Daiga Zigmunde, kas pateicās par projekta ieguldījumu fakultātes kapacitātes stiprināšanā, kā arī uzsvēra klimata pārmaiņu nozīmi Latvijas lauksaimniecības un ainaviskās vides izmaiņās.

Tad projekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" vadītājs Nauris Pauliņš iepazīstināja ar projektā sasniegtajiem rezultātiem, pastāstīja par darba gaitu un moduļu izstrādes pieeju, kā arī veica praktisku demonstrējumu, parādot materiālus LLU e-studiju vidē.

LLU Ainavu arhitektūras maģistra studiju programmas direktore Una Īle iepazīstināja ar gūto pieredzi Norvēģijas pašvaldībās, kā tur tiek risināti klimata pārmaiņu jautājumu risināšanā. Prezentācijas gaitā tika salīdzināta Norvēģijas un Latvijas pieredze, kā arī jau viestas idejas Jelgavas pilsētvides sakārtošanai.

Projekta vadītājs Nauris Pauliņš vēl iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar aprobācijas semināru, kas tika organizēti profesionālajām auditorijām.

Pēc prezentācijām tika izvērsta diskusija par projekta ilgtspējības veicināšanu un kā turpināt attīstīt klimata pārmaiņu jautājumu risināšanu LLU Vides un būvzinātņu fakultātē. Tika ģenerētas jaunas idejas citiem projektiem, kā arī pasniedzēiji izteica vēlmi pilnveidot arī citus kursus, kas nav bijuši iekļauti šajā projektā.

Projektā izmantotās prezentācijas:

  1. "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" pārskats
  2.  Norvēģijas pieredze klimata pārmaiņu jautājumu risināšanā
  3. Aprobācijas seminārsu profesionālajām auditorijām rezultātu prezentācija

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.