Projekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" (Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002) ietvaros 2016. gada 26. februārī, Jelgavā, Lauku inženieru fakultātes ēkā notika apmācību seminārs “Lauksaimnieciskā ražošana un klimata pārmaiņas”. Kas bija trešais noslēdzošais seminārs pār klimata pārmaiņu ietekmi lauku teritorijās

 

Semināra mērķauditorija bija pašvaldību darbinieki, teritoriju plānotāji un ainavu arhitekti, kas ikdienā saskaras ar klimata pārmaiņu izraisītajām sekām un kuriem jāmeklē jauni, ilgtspējīgi risinājumi to novēršanai. Seminārā piedalījās gan projektā iesaistītie eksperti, gan LLU pētnieki, gan pieaicinātie eksperti.

Šis pasākums bija īpašs ar to, ka dienas pirmajā pusē tas tika apvienots ar lauksaimniecības konferenci “Līdzsvarota lauksaimniecība", kur tika diskutēts par jaunākajiem pētījumiem saistībā ar laukaugu ražu un kvalitāti, lauksaimniecības zemes apsaimniekošanu, dārzeņiem, krāšņumaugiem un ogulājiem, zemeņu audzēšanu, lopkopību un SEG emisiju samazināšanu lauksaimniecībā.

Pēcpusdienā LLU vieslektors Armands Kviesis pastāstīja par saviem pētījumiem precīzās biškopības metožu pielietojumos bišu saimju uzraudzībā.

Savukārt Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes locekle, Lauksaimniecības fakultātes asoc. profesore Dzidra Kreišmane pastāstīja par Latvijas lauksaimniecībai piemērotu SEG emisiju samazināšanas pasākumu izvērtējumu.

Projekta vadītājs Nauris Pauliņš pastāstīja par lauksaimnieciskās ražošanas un klimatu pārmaiņu tendencēm, kur tika uzvērts cik ļoti lielā mērā lauksaimniecība ietekmē klimata pārmaiņas un kādi būtu efektīvākie pasākmi šo seku mazināšanai.

Vēl tika apspriests par to kā efektīvāk izmantot integrēto augu aizsardzību, kur savu pieredzi pastāstīja LU docente Gunita Bimšteine.

Savukārt profesore Dzidra Kreišmane aktualizēja bioloģiskās lauksaimniecības jautājumu un pastāstīja par tās iespējām Latvijā.

Grupas diskusiju vadīja LLU Lauksaimniecības fakultātes docente Dace Šterne un LLU Lauku inženieru fakultātes pētniece Kristīne Valujeva.

Projektā izmantotās prezentācijas:

1. Nauris Pauliņš. Lauksaimnieciskā ražosāna un klimata pārmaiņas

2. Dzidra Kreišmane. Latvijas lauksaimniecības piemērotu SEG emisiju samazināšanas pasākumi izvērtējums

3. Gunita Bimšteine. Integrētā augu aizsardzība

4. Dzidra Kreišmane. Bioloģiskā lauksaimniecība

 

 

 

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.