Projekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" (Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002) ietvaros 2016. gada 19. februārī, Jelgavā, Lauku inženieru fakultātes ēkā notika apmācību seminārs “Klimata pārmaiņas un lauku teritoriju plānošana. Ēku energoefektivitāte". 

Semināra mērķauditorija bija pašvaldību darbinieki, teritoriju plānotāji un ainavu arhitekti, kas ikdienā saskaras ar klimata pārmaiņu izraisītajām sekām un kuriem jāmeklē jauni, ilgtspējīgi risinājumi to novēršanai.

Seminārā piedalījās gan projektā iesaistītie eksperti, gan LLU pētnieki, gan pieaicinātie eksperti.

Semināru iesāka LLU pētniece Kristīne Valujeva, kas iepazīstināja semināra dalībniekus ar pašlaik jau notiekošajām klimata pārmaiņām, kā arī sagaidāmajām sekām nākotnē, ja netiks ieviesti nekādi preventīvie pasākumi klimatu pārmaiņu ietekmēšanā.

Kā viens no pieaicinātajiem ekspertiem bija Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamenta plānošanas politikas nodaļas vecākais eksperts Jānis Ušča, kas iepazīstināja klātesošos ar piekrastes tematiskā plānojuma izstrādes un Jūras telpiskā plānojuma izstrādes gaitu.

LLU Meža un ūdens resursu zinātniskās laboratorijas vadītāja, docente Inga Grīnfelde dalījās ar zināšanām ilgtspējīgas vides apsaimniekošanā, kur sniedza dažādus ieteikumus gaisa un augsnes piesārņojuma mazināšanā ar augu valsts palīdzību.

Diskusijā par ēku energoefektivitātes lomu klimatu pārmaiņu mazināšanā uzstājās Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvaldes tehniskais direktors Oļegs Kukuts, kas pastāstīja par sava uzņēmuma pieredzi ēku siltināšanā un apsaimniekošanā.

SIA CMB inženiertehniskās izpētes nodaļas vadītājs Raitis Brencis dalījās pieredzē, kā efektīvāk panākt ēkas klimata pārvaldību, lai panāktu pēc iespējas mazāku energoresursu patēriņu ēkas pārvaldībā.

Savukārt LLU lektors Ilmārs Preikšs pastāstīja par pareizu stikloto konstrukciju izbūvi un izveidi, lai panāktu pēc iespējas efektīvāku energoresursu patēriņu ēkā.

Dalībnieku interese un atsaucība liek domāt par turamākajām aktivitātēm un pasākumiem pašvaldību pārstāvjiem.

Seminārā izmantotie materiāli

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.