LLU mācībspēku grupa, EEZ projekta “Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās” ietvaros, devās uz Norvēģiju, lai iepazītos ar labās prakses piemēriem teritoriju plānošanā un klimata ietekmes mazināšanā. Vizītes laikā bija iespēja iepazīties gan ar Arendāles un Telmark pašvaldību darbu pilsētvides un apkārtējās ainavas plānošanā, gan apskatīt reālus vides objektus, kas kalpo apkārtējās vides uzlabošanai, kā arī veicina efektīvu klimata politikas veidošanu.

 

Arendāles pašvaldībā plānošanas speciālists Michael Fuller-Gee sniedza prezentāciju par vietējās pašvaldības plānošanas principiem un nākotnes mērķiem. Prezentācijas un vēlāk arī diskusijas laikā tika runāts, par to, ka jāspēj atrast līdzsvaru starp jaunām idejām, apkārtējo iedzīvotāju tradīcijām un komerciālajiem projektiem. Būtisks uzsvars tiek likts uz katra kvadrātmetra efektīvu patēriņu, pēc iespējas mazāku kaitējumu nodarot dabai. Vietējie speciālisti arī demonstrēja vairākus interesantus projektus, kas ļauj savietot komerciālo vidi ar dabisko vidi. 

Telmarkas apgabalā tika apskatīti atsevišķi projekti, kas saistīti ar teritoriju plānošanu un klimata pārmaiņām, kur kā nozīmīgāko var uzskatīt Rjukan pilsētiņu, kas saņēma UNESCO balvu par unikālo industriālo vēsturi, kuru veido vienas no pirmajām hidroelektrostacijām Norvēģijā, savulaik inovatīvas tehnoloģijas minerālmēslojuma izgatavošanā, izmantojot gaisā esošo slāpekli, kā arī ekoloģiska pieeja teritorijas plānošanā.

Brauciena noslēgumā tika veikta arī OSLO pilsētas apskate, kas izceļas ar mūsdienīgu, videi un cilvēkiem draudzīgu arhitektūru un publisko ārtelpu.

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002. Projekta kopējais finansējums sastāda EUR 86912, kur 85% no kopējās projekta summas sastāda EEZ līdzfinansējums un 15% sastāda LLU līdzfinansējums.

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.