2017. gadā no 30. janvāra, LU 75. zinātniskās konferences ietvaros, norisināsies “Klimata pārmaiņas un dabas resursu ilgtspējīga izmantošana” nozares sekcija, kuru organizē LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte (Jelgavas ielā 1, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (LU DAC) Rīgā Torņakalnā).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina nozaru ministriju, pašvaldību un citu valsts iestāžu, kā arī profesionālo asociāciju, nevalstisko organizāciju, augstāko izglītības iestāžu pārstāvjus pieteikties dalībai interaktīvā seminārā par Latvijas oglekļa mazietilpīgas attīstības* stratēģiju 2050.gadam. 

eez pubProjekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" (Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002) ietvaros 2016. gada 13. aprīlī, Jelgavā, Valdekas pilī, tika organizēta nosēguma konference, kas bija kā kopsavilkums projektā padarītajiem darbiem, kā arī ideju ģenerēšanas darbnīca turpmākajiem darbiem.

vaTikko piedzīvotais karstums Latvijas reģionos uzstādīja vēl nebijušus rekordus. Arvien biežāk savā ikdienā novērojam arī citas Latvijas klimatam neraksturīgas un ekstremālas dabas parādības – ilgstošu sausumu, lietusgāzes, plūdus un vētras. Taču diez vai būs kāds, kas, braucot pa applūdušām Rīgas ielām, vainos sevi. Diez vai vētras laikā nokritis koks, kurš zem sevis saplacinājis mašīnu, liek cilvēkiem aizdomāties, ka viņi paši pie tā ir vainīgi, un ne jau tāpēc, ka neveiksmīgi novietojuši mašīnu, bet gan tāpēc, ka ir atbildīgi par siltumnīcefekta gāzu emisijām, kas izraisījušas klimata pārmaiņas.

Projekta "Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās" (Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002) ietvaros 2016. gada 26. februārī, Jelgavā, Lauku inženieru fakultātes ēkā notika apmācību seminārs “Lauksaimnieciskā ražošana un klimata pārmaiņas”. Kas bija trešais noslēdzošais seminārs pār klimata pārmaiņu ietekmi lauku teritorijās

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.