Materiālu izstrāde!
Projekta laikā tiek izstrādāti e-apmācību moduļi, lai veicinātu zināšanu izplatību par klimata pārmaiņām
Apmācības studentiem
Tiks izstrādāti e-apmācību moduļi par klimata pārmaiņam saistītajā tēmām, ko studenti varēs aptūg patstāvīgi
Apmācības profesionāļiem
Tiks izstrādāti matteriāli pašvaldību plānotāiem, uzņēmējiem u.c. interesentiem par klimata izmaiņa procesiem kā tādiem un lauku teritorijas pārvaldību, apsaimniekošanu klimata pārmaiņu ietekmē

Esiet sveicināti mūsu projekta mājas lapā!

Patiecoties Valsts reģionālās attīstības aģentūras lēmumam par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014. gada perioda programmas „Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas projekta  „Elektronisko materiālu kapacitātes paaugstināšana par klimata pārmaiņām lauku teritorijās” apstiprināšanai, LLU Lauku inženieru fakultāte uzsāk vairāku studiju kursu modernizāciju un to izstrādi e-studiju formā.

Projekta vispārējais mērķis ir uzlabot informācijas pieejamību par klimata pārmaiņu ietekmi un tās mazināšanas rīkiem lauku teritorijās.

Kopējais tiešais mērķis ir izstrādāt kvalitātīvus elektroniskos mācību moduļus par klimata pārmaiņām un to mazināšanas rīkiem lauku teritorijās,  tādejādi uzlabojot informācijas pāreju no pētniecības sfērās uz studiju procesu.

Projektā paredzētas vairākas aktivitātes:

Izvēles moduļa izstrāde studentiem

Izvēles modulis par klima pārmaiņām lauku teritorijās, aptverot būtiskās tēmas ēkas, dzīves vide un ainava, vide un ekoloģija, enerģija un materiāli, sabiedrība un cilvēks.

Izvēles moduļa izstrāde un aprobācija profesionāļiem

Paplašināt un papildināt iepriekšminētais izvēles modulis, kas ar LLU mūžizglītības centra palīdzību tiks piedāvāts pašvaldību plānotājiem, uzņēmējiem u.c. interesentiem.

Studiju moduļu izstrāde e-studiju formā

Profesionālā bakalaura studiju programma Ainavu arhitektūra un plānošana, esošajā programā tiks integrēts tematiskais bloks par klimata pārmaiņām.

 Projektu realizē LLU Lauku inženieru fakultāte un Studiju centrs e-studiju metodiķa Naura Pauliņa vadībā. Projekta laikā plānots modernizēt gan studiju kursu saturisko, gan tehnisko izpildījumu, sasaistot mācībspēkus ar e-materiālu izstrādes speciālistiem.

Projektu plānots realizēt viena gada laikā kopā ar partneriem no „Innovation Circle Network” (Noarvēģija) asociācijas, kas specializējas lauku teritoriju ilgtspējīgā attīstībā, kur viens no ilgtspējības ietekmes faktoriem izvirzītas tieši klimatu pārmaiņas.

Projekta kopējais finansējums sastāda EUR 86912, kur 85% no kopējās projekta summas sastāda EEZ līdzfinansējums un 15% sastāda LLU līdzfinansējums.

Projekts tiek finansēts EEZ finanšu instrumenta 2009. - 2014. gada perioda programmas "Nacionālā klimata politika"neliela apjoma grantu shēmas ietvaros. Līguma Nr. 2/EEZLV02/14/GS/062/002

Kontaktinformācija

Lielā iela 2-181, Jelgava, LV-3001
+371 63005639
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.